Sort by
  • Madame Web

    ★★

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • Saw X

    ★★★★½

  • Dream Scenario

    ★★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • Fingernails

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • I'm a Virgo

    ★★★★

  • Secret Invasion

    ★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Girl Blunt

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Air

    ★★★

  • Swarm

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★½

  • Shortcomings

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Something You Said Last Night

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Saint Omer

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • We Cry Together

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½