• House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

  • One Shot

  • Army of Thieves

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Harder They Fall

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • 9/21/21

  • Squid Game

  • Cry Macho

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • Spencer

  • Dune

  • King Richard

  • Belfast

  • The Card Counter

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Old

  • Pig

  • Titane

  • The French Dispatch

  • Prayers for the Stolen

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • The Underground Railroad

  • Army of the Dead

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • WandaVision

  • Death to 2020

  • We Demand Tomorrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Making The Irishman

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Your Woman

    ★★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★