• Red Notice

    ½

  • Finch

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Haseen Dillruba

    ★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

    ★★★★★

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ½

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Cherry

    ½

  • CODA

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★★

  • The Marksman

  • Redemption Day

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Doorman

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Rogue

    ½

  • Dil Bechara

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ½

  • Unorthodox

  • Mulan

    ½

  • Spenser Confidential

    ½

  • Bloodshot

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • Dabangg 3

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★