Sort by

Sam has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Edit this entry  
29
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
King of New York

King of New York

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Submarine

Submarine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry