• Pig

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • The Vanishing

    ★★★

  • The Predator

  • The Meg

    ★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Arctic

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

  • Prospect

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★½

  • The Commuter

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Only the Brave

    ★★★½

  • Pyewacket

    ★★★

  • Revenge

    ½

  • The Ritual

    ★½

  • First Reformed

    ★★

  • Amityville: The Awakening

  • 12 Feet Deep

    ★½

  • Shot Caller

    ★★★½

  • 47 Meters Down

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • It Comes at Night

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • Life

    ★★★

  • Larceny

    ½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Aftermath

    ★★

  • Logan

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • The Bye Bye Man

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Siren

    ★½

  • Spectral

    ★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★½

  • The Monster

    ★★

  • The Girl on the Train

    ★★

  • The Founder

    ★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Una

    ★★

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Morgan

    ★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★

  • The Binding

    ★★

  • Sharknado 4: The 4th Awakens

  • Blair Witch

    ★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Star Trek Beyond

    ★½

  • Colossal

  • The Shallows

    ★★

  • Independence Day: Resurgence

    ★½

  • Cell

    ½

  • Lights Out

    ★★★

  • Blood Father

    ★★★