• The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • I Trapped the Devil

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Burning

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Pyewacket

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Death Note

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★