RSS feed for Sam
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Edit this entry  
22
Tracks

Tracks

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guest

The Guest

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
Edit this entry  
31
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bird People

Bird People

2014
×
Edit this entry  
30
Blind Chance

Blind Chance

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Man of Iron

Man of Iron

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Step Up Revolution

Step Up Revolution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Giver

The Giver

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Get on Up

Get on Up

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Origins

I Origins

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Calvary

Calvary

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lions

Lions

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tammy

Tammy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Canterbury Tales

The Canterbury Tales

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Decameron

The Decameron

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Venus in Fur

Venus in Fur

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★
Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
02
You're Next

You're Next

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry