Sort by
  • The Gray Man

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Bridge Curse

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Coma

  • Her Blue Sky

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Hello World

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Natsume's Book of Friends: Ephemeral Bond

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Professor

    ★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★½

  • Every Day

    ★★★

  • My Moon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Justice League

    ★★★½

  • I Kill Giants

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Mary Shelley

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Lu Over the Wall

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Lucky

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Lupin the Third: Goemon's Blood Spray

  • Passengers

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • In This Corner of the World

    ★★★★

  • Inferno

    ★★★

  • Split

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★