Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Chef

Chef

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Train Quest

Train Quest

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Padak

Padak

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jungle 2 Jungle

Jungle 2 Jungle

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

Guinea Pig 5: Android of Notre Dame

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry