• The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • I Feel Pretty

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Game Night

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Fumiko's Legs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • RBG

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Studio 54

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • The Price of Everything

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★

  • Generation Wealth

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Downsizing

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Filmworker

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • The Wizard of Lies

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½