• Don't Worry Darling

  • Elvis

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Firestarter

  • Senior Year

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • False Positive

    ★★½

  • We Need to Do Something

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • All My Life

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • David Blaine: Ascension

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½