Sort by
  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Love & Death

    ★★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Dead Ringers

    ★★★★½

  • The Last Thing He Told Me

    ★★★

  • Celeste Barber: Fine, thanks

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Mae Martin: SAP

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★★½

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Sharper

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★★

  • Fleishman Is in Trouble

    ★★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★

  • Significant Other

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • The Good Nurse

    ★★★½

  • Sick

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Bros

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • After Ever Happy

    ★★

  • Fall

    ★★★

  • Five Days at Memorial

    ★★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★★★

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Black Bird

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Who Invited Them

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Men

    ★★½

  • God's Creatures

    ★★★

  • The Staircase

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • As We Hold Hands

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★★

  • Life After Life

    ★★★★

  • Choose or Die

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • WeCrashed

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Blink

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Soft & Quiet

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½