Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rose Red

Rose Red

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WeCrashed

WeCrashed

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Broken

Broken

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blink

Blink

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Victim

The Victim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flashback

Flashback

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jitters

Jitters

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Please Hold

Please Hold

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Calls

Calls

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry