Sort by

samantha has logged 156 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Haunting

The Haunting

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Trip with the Teacher

Trip with the Teacher

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Take Me to the River

Take Me to the River

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Silent House

Silent House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dream Girl

Dream Girl

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry