Sort by

samantha has logged 30 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry