Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Scream 7

Scream 7

×
½
Read the review Edit this entry  
18
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
It's a Wonderful Knife

It's a Wonderful Knife

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Divinity

Divinity

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Saw X

Saw X

2023
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Landscape with Invisible Hand

Landscape with Invisible Hand

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Strays

Strays

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
19
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★½
Edit this entry  
02
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Edit this entry