Sort by

Sam🍿 has logged 37 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dredd

Dredd

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Internship

The Internship

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shame

Shame

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Predator

Predator

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry