Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
EXO Planet #5 – EXpℓØration in Japan

EXO Planet #5 – EXpℓØration in Japan

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Imitation

Imitation

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Lee Su-geun: The Sense Coach

Lee Su-geun: The Sense Coach

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miss & Mrs. Cops

Miss & Mrs. Cops

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Beyond Evil

Beyond Evil

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Young Adult Matters

Young Adult Matters

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Box

The Box

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Mercy

No Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chloe

Chloe

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
A Special Lady

A Special Lady

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Comedy Central Roast of Justin Bieber

Comedy Central Roast of Justin Bieber

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
TXT (TOMORROW X TOGETHER) 'Magic Island'

TXT (TOMORROW X TOGETHER) 'Magic Island'

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
I Promised You the Moon

I Promised You the Moon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mad for Each Other

Mad for Each Other

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Law School

Law School

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Table

The Table

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
08
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Twilight in Phuket

Last Twilight in Phuket

×
Edit this entry  
03
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Forest

Little Forest

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Let's Go to Prison

Let's Go to Prison

2006
×
★★★
Edit this entry  
21
Move to Heaven

Move to Heaven

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Cart

Cart

2014
×
★★★
Edit this entry