• Mimi

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Place

    ★★★★★

  • Covid - 25

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Girl in the Basement

    ★★★½

  • Bodyguard

  • Red Dot

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Call

    ★★★★

  • Paranormal

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Lamp Life

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Every Week Has a Friday

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Habib

    ★★★★

  • The Sky Is Pink

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Section 375

    ★★★½

  • Dream Girl

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Chhichhore

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★★★★

  • Super 30

    ★★★½

  • Kabir Singh

    ★★★★

  • Game Over

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Room

    ★★★★

  • The Best of Enemies

    ★★★★

  • The Act

    ★★★★½

  • Us

    ★★

  • Badla

    ★★★

  • The Professor and the Madman

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Guest

    ★★★★½