Samantha has logged 19 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
25
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
23
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunderball

Thunderball

1965
×
Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Letter

The Letter

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Strange Cargo

Strange Cargo

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry