Sam has logged 24 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Breathless

Breathless

1960
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
Read the review Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Trolls

Trolls

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alps

Alps

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
McMillion$

McMillion$

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry