Sort by

Salim Ibrahim has logged 31 entries for films during November 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
Edit this entry  
25
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
Edit this entry  
25
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
Edit this entry  
23
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
Edit this entry  
22
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Rabbits

Rabbits

2002
×
Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
American History X

American History X

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Band of Ninja

Band of Ninja

1967
×
Edit this entry  
16
El Topo

El Topo

1970
×
Edit this entry  
16
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Patlabor: The Movie

Patlabor: The Movie

1989
×
Edit this entry  
14
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Bullet in the Head

Bullet in the Head

1990
×
Read prior review Edit this entry  
08
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
Edit this entry  
08
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
Read prior review Edit this entry  
06
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Repo Man

Repo Man

1984
×
Edit this entry