• Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★

  • Us

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Lodge

    ★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★½

  • Escape Room

  • Halloween at Aunt Ethel's

    ½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★½

  • A Shoe Addict's Christmas

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • After Porn Ends 3

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • The Bisexual

    ★★★★

  • Joe Rogan: Strange Times

  • The Hug

  • Maniac

    ★★★½

  • Apostle

    ★★½

  • The Perfection

  • Her Smell

  • mid90s

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Hate U Give

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Nightmare Cinema

  • Cam

    ★★★

  • Possum

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Book Club

    ★★½

  • Tiny Shoulders: Rethinking Barbie

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Braid

  • Truth or Dare

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★

  • Game Over, Man!

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★

  • Blurt!

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • The Game Changers

    ★★★★

  • Mandy

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3