Sort by

Samster3000🌦 has logged 70 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holes

Holes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry