Sami🌦 has logged 63 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonka

Wonka

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Air Bud

Air Bud

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Bones & All

Bones & All

×
Read the review Edit this entry  
12
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry