Sort by

samirakhtar has logged 14 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Master of the Flying Guillotine

Master of the Flying Guillotine

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Evelyn Came Out of the Grave

The Night Evelyn Came Out of the Grave

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
K-Shop

K-Shop

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seven-Ups

The Seven-Ups

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zygote

Zygote

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry