Sufjan has logged 15 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Natsume's Book of Friends: Ephemeral Bond

Natsume's Book of Friends: Ephemeral Bond

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kangaroo Jack

Kangaroo Jack

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★
Read the review Edit this entry