Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heavy

Heavy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Evil

Little Evil

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Late Night

Late Night

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Faults

Faults

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Valet

The Valet

2022
×
Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonshot

Moonshot

2022
×
½
Read the review Edit this entry