Sort by

Sam has logged 10 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry