sami has logged 27 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Capote

Capote

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rated R for Nudity

Rated R for Nudity

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry