• 1922

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Revenge

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

    ★★

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • The Vault

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Veronica

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Wonder Woman

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Blame

    ★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • The Endless

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Approaching a Breakthrough

    ★★★★

  • Big Little Lies

  • Newness

    ★★½

  • Get Out

  • Columbus

    ★★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Casting JonBenet

  • To the Bone

    ★½

  • XX

    ★★

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • The Little Hours

    ★★½

  • Hi Stranger

    ★★★★

  • Pussy

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Men Against Fire

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Playtest

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Terrifier

    ★★½

  • 20th Century Women

  • Split

    ★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

  • Brain on Fire

  • The Founder

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • La La Land

  • Blair Witch

  • Lights Out

    ★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½