Sam Rosenberg has logged 21 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One of Us

One of Us

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry