SamK18 has logged 19 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry