Sort by

Sam has logged 109 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Queen

The Queen

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Causeway

Causeway

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Significant Other

Significant Other

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry