Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beavis and Butt-Head Do the Universe

Beavis and Butt-Head Do the Universe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
South Park the Streaming Wars Part 2

South Park the Streaming Wars Part 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★
Edit this entry  
04
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry