• Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★½

    Honestly not as bad as everyone makes it out to be, still not the best though. The lore is pretty cool.

  • Black Panther: Wakanda Forever

    Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

    I sure do love when you’re trying to watch a movie and there’s people having a full conversation behind you

  • Black Adam

    Black Adam

    ★★★

    Black Adam

  • Us

    Us

    ★★★½

    Would’ve been better if illumination wrote the script 🥱

  • Lightyear

    Lightyear

    ★★★

    I SAW TOY STORY I UNDERSTAND

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

    If there’s another multiverse version of me I wonder if he’s as cool and epic as me 🤔

  • X2

    X2

    ★★★½

    Having Covid is so cool I get to watch X2 and procrastinate all my work

  • X-Men

    X-Men

    ★★★

    I really like these characters, I sure do hope Disney never acquires ownership of them.

  • Blue Velvet

    Blue Velvet

    ★★★★★

    Wow

  • The Batman

    The Batman

    ★★★★★

    Should’ve gotten the justice league

  • The Batman

    The Batman

    ★★★★★

    Might like it more than Dark Knight

  • Scream

    Scream

    ★★★½

    Not enough FNAF content