• Squid Game

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Ava

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Forgotten

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Flower

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • A Ghost Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Split

    ★★★½