Samm has logged 35 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Age Out

Age Out

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Adam

Adam

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
20
August Rush

August Rush

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luce

Luce

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Edit this entry  
11
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
Read prior review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry