Sort by
  • North of Normal

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★

  • Women Talking

    ★½

  • TÁR

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Drunken Birds

    ★★★½

  • The Forgiven

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Learn to Swim

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Raging Fire

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½