• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Virgencita

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • #Alive

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • All Day and a Night

    ★★★½

  • 12 Hour Shift

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Dirty

    ★★★

  • Little Women

    ½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Silent Madness

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Lore

    ★★★

  • Hair Love

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Act

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★★

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★★

  • Acid Rain

    ★★★

  • Nettles

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • When You're Lost in the Rain

    ★★★

  • 1968 < 2018 > 2068

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Hug

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • Halloween