• Thor: Love and Thunder

    ½

  • Hustle

    ★★★

  • Metal Lords

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Monster Hunter

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Céu Na Terra

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Sol Levante

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • there will Never Ever be another Melee player like Hungrybox

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The First Temptation of Christ

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • League of Legends: Origins

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★