Sort by
  • The Marvels

    ★★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Carl's Date

    ★★★

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • The Flash

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★½

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★½

  • 65

    ★½

  • We Have a Ghost

    ★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • DIVE

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Meet Cute

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Carmen

    ★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★½