Sort by

sfilms has logged 44 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Making Dazed

Making Dazed

2005
×
Edit this entry  
28
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Days

Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Isabella

Isabella

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pompei

Pompei

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Roads Not Taken

The Roads Not Taken

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shirley

Shirley

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Siberia

Siberia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Veitstanz/Feixtanz

Veitstanz/Feixtanz

1988
×
Edit this entry  
24
Inflorescence

Inflorescence

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
How to Disappear

How to Disappear

2020
×
Edit this entry  
24
Listening In

Listening In

2019
×
Edit this entry  
24
Mare

Mare

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
17
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
Read the review Edit this entry  
17
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
17
I... Dreaming

I... Dreaming

1988
×
Edit this entry  
16
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Passing

Passing

2015
×
Edit this entry  
14
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
NOBU

NOBU

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Can-Can

Can-Can

2007
×
Edit this entry  
12
Touch

Touch

2014
×
Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Fugue

Fugue

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Entr'acte

Entr'acte

1924
×
Read the review Edit this entry  
10
Mea Culpa

Mea Culpa

1981
×
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
½
Edit this entry  
05
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Selma

Selma

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry