• Mank

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Jackie

    ★★★★★

  • AVP: Alien vs. Predator

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★½

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Predator

    ★★★★★

  • Blood Simple

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Citizen Kane