sam has logged 28 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Earrings of Madame de...

The Earrings of Madame de...

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Babo 73

Babo 73

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Square

The Square

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top of the Lake: China Girl

Top of the Lake: China Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Train

The Train

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Edit this entry  
07
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry