Sam has logged 41 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deep Blue Sea 2

Deep Blue Sea 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Happening

The Happening

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Italy

Little Italy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry