Sam has logged 38 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
21
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry