Sam has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry