Sort by

Sam Azik has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
True Story

True Story

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Following

Following

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Insomnia Club

The Insomnia Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Read the review Edit this entry