Sort by
  • The Marvels

    ★½

  • The Killer

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★

  • Shazam! Fury of the Gods

  • Bottoms

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ½

  • Halloween Ends

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★½

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Bullet Train

    ★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Lynch/Oz

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Moonage Daydream

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • The Northman

    ★★★★